Data publikacji:

04.05.2013

Kategoria:

Tagi:

Podziel się:

Warszawski Uniwersytet Medyczny wspólnie z Uniwersytetem Leuven i Science Business organizuje panel poświęcony zarządzaniu innowacją

4 czerwca w Parlamencie Europejskim (PE) w ramach projektu BASTION odbędzie się panel dyskusyjny zorganizowany przez Warszawski Uniwersytet Medyczny (WUM). Honorowy patronat nad inicjatywą objął prof. Jerzy Buzek, były przewodniczący, a obecnie poseł do PE. Panel jest poświęcony zagadnieniom transferu technologii i zarządzaniu innowacją.

Fot.: Carlos Nomen, L'Agence PhotographiqueFot.: Carlos Nomen, L'Agence Photographique

W debacie uczestniczyć będą zaproszeni goście m.in.: prof. Sabine Bahn dyrektor Centrum Badań Neuropsychiatrycznych, prof. Sławomir Majewski, Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą WUM, Magda Chlebus dyrektor ds. polityki naukowej EFPIA, dr Olivier Lescroart  kierownik ds. Własności Intelektualnej z KU Leuven, Daniela Couto Prezydent Cell2B, dr Araz Raoof wice prezydent  C.R.E.A.T Janssen Belgia, prof. Jakub Gołąb Kierownik projektu BASTION i kierownik zakładu Immunologii WUM, dr Arnd Hoeveler dyrektor Departamentu Zaawansowanych Terapii i Systemowych Rozwiązań Medycznych z Komisji Europejskiej oraz Marcin Szumowski z Instytutu Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN.  Panel postanie poprowadzony przez Petera Wrobla dyrektora i założyciela Science Business.

BASTION (From Basic to Translational Research in Oncology) jest multidyscyplinarnym projektem naukowym, dofinansowanym przez Komisję Europejską w ramach konkursu 7.PR-REGPOT-2012-2013. Celem projektu jest zwiększenie potencjału badawczego WUM w dziedzinie onkologii doświadczalnej. Zadaniem projektu jest skrócenie drogi wykorzystanie wyników badań podstawowych w praktyce klinicznej. Badania naukowe koncentrują się w szczególności wokół personalizowanej onkologii i opracowywaniu diagnostycznych i terapeutycznych metod dostosowanych do indywidualnych potrzeb chorych.

Projekt BASTION jest finansowany z 7. Programu Ramowego Unii Europejskiej oraz przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Więcej informacji na temat projektu BASTION:
www.bastion.wum.edu.pl
Więcej na temat konferencji:

 http://www.sciencebusiness.net/aces/Default.aspx

Zobacz również

YouTube

 
Obserwuj nas na Twitterze

 
Facebook