Data publikacji:

22.07.2014

Kategoria:

Tagi:

Podziel się:

Dr Magdalena Winiarska w finale konkursu Polacy z werwą

Bastion + Polacy z Werwą

Naukowiec z WUM w finale konkursu Polacy z werwą

„Polacy z werwą” to plebiscyt, którego celem jest pokazanie największego potencjału naszego kraju – ludzi, którzy mają pomysły, pasję i wytrwałość, tworzą wielkie rzeczy nieznane szerszej opinii publicznej. W konkursie zaplanowano siedem kategorii: Nauka, Medycyna, Kultura i sztuka, Ochrona środowiska, Innowacje w biznesie, Design architektura oraz Sport. Laureat konkursu otrzymuje nagrodę, grant na realizację swojego projektu.

W kategorii Medycyna nagradzane są osoby uczestniczące w  poszerzaniu dostępu pacjentów do najnowszych osiągnięć oraz szczególną dbałość o ochronę zdrowia. Wśród finalistów tej kategorii znalazła się dr Magdalena Winiarska adiunkt w Zakładzie Immunologii Centrum Biostruktury Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, kierownik jednej z grup badawczych w ramach projektu BASTION, uczestnik stażu podoktorskiego w programie TEAM Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej. Dr Winiarska jest stypendystką Fundacji na rzecz Nauki Polskiej (stypendium START), L’Oreal Polska dla Kobiet i Nauki (stypendium doktorskie), Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego (stypendium dla wybitnych młodych naukowców) oraz Fundacji Tygodnika Polityka (nagroda naukowa „Polityki” „Zostańcie z nami”). Dr Winiarska od 10 lat pracuje w Zakładzie Immunologii WUM pod opieką prof. Jakuba Gołąba.

W drugiej edycji Plebiscytu „Polacy z werwą” nagrodzeni zostaną ludzie, którzy w swojej dziedzinie wyróżniają się niezwykłą energią, niezbędną do tworzenia wielkich rzeczy i budowania nowych standardów na skalę europejską i światową. Akcja ma także na celu zainspirować wszystkich Polaków do podążania drogą nowoczesności i innowacyjności. Plebiscyt honoruje młode osoby, których dokonania nie są jeszcze znane szerokiej opinii publicznej, a które mają wielki potencjał i potrafią konsekwentnie dążyć do wybranego celu.

Zwycięzcami poprzedniej edycji konkursu są Jan Strumiłło, Rafał Brzoska, Katarzyna Krakowiak, dr hab. Wojciech Fendler, prof. Janusz Bujnicki, Anna Dębicka, Jerzy Janowicz.

Na dr Winiarską można głosować na stronie: https://www.polacyzwerwa.pl/glosowanie

Zobacz również

YouTube

 
Obserwuj nas na Twitterze

 
Facebook