31.08.2015

Praktyczne warsztaty z analizy panelu genów przy użyciu technologii Ion Proton (Life Technologies)

warsztaty3 Large gene panel analysis

W ramach projektu BASTION 10-13 sierpnia 2015 odbyły się praktyczne warsztaty z analizy panelu genów z zastosowaniem sekwencjonowania nowej generacji przy użyciu technologii Ion Proton (Life Technologies) w Katedrze i Klinice Chorób Wewnętrznych, Nadciśnienia Tętniczego i Angiologii WUM.

Szkolenie miało na celu przedstawienie zasad, metodyki i możliwości wykorzystania sekwencjonowania nowej generacji do badania wybranych genów przy użyciu technologii Ion Proton (LifeTechnologies). Uczestnicy brali udział w wykonaniu sekwencjonowania długich obszarów genomu z samodzielnie zaprojektowanymi starterami. Warsztaty obejmowały przygotowanie bibliotek z długich fragmentów DNA, wzbogacenie uzyskanej matrycy oraz przygotowanie chipa do reakcji sekwencjonowania. Przeprowadzono również interaktywne zajęcia, na których przedstawiono podstawowe informacje dotyczące analizy genomu oraz wykonano analizę danych uzyskanych podczas sekwencjonowania.

Warsztaty zostały zorganizowane przez zespół Laboratorium Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych, Nadciśnienia Tętniczego i Angiologii. W warsztatach uczestniczyli pracownicy Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.