Data publikacji:

26.05.2015

Kategoria:

Tagi:

Podziel się:

Warsztaty Molecular Diagnostic in Cancer

Nowe odkrycia w zakresie medycyny i onkologii molekularnej pozwoliły poszerzyć możliwości diagnostyczne w onkologii. W dalszym stopniu jest to związane z nowymi, specyficznymi technikami leczenia nowotworów. Celem tegorocznej edycji czerwcowych warsztatów jest zaprezentowanie tych nowych technik oraz tego, jak biologia i medycyna molekularna przyczyniają się do rozwoju medycyny klinicznej.

Tradycyjnie diagnostyka nowotworów oparta jest na technikach ustalonych ponad 100 lat temu i opartych na histologii zmian neoplastycznych. Te techniki nie odzwierciedlają niestety ogromnego spektrum mutacji i zmian molekularnych. Molekularna charakterystyka nowotworów oraz epigenetyka prowadzą do nowych technik diagnostycznych z zastosowaniem ciekłej biopsji, mikroskopii Ramanowskiej oraz leczenia i diagnostyki skrojonej na miarę (personalized medicine).

Warsztaty Molecular Diagnostic in Cancer są skierowane do młodych badaczy, studentów oraz lekarzy zainteresowanych medycyną i onkologią molekularną. Prelegentami będą Dr Karin Schuetze z CellTool GmbH, Prof. Christer Ericsson, Dr Andreas Lennartsson i Dr Piotr Religa z Karolinska Institutet oraz Prof. Cezary Szczylik z Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie i Prof. Jan Lubiński z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego.

REJESTRACJA trwa do 1 czerwca 2015 pod poniższym linkiem: WORKSHOP
Na warsztaty zapraszamy 8 czerwca 2015:
Warszawski Uniwersytet Medyczny
ul. Księcia Trojdena 2a
budynek: Centrum Dydaktyczne, Aula A
Warszawa
Udział w warsztatach oraz rejestracja są bezpłatne.
Program warsztatów:

AGENDA_June8-workshop

Zobacz również

YouTube

 
Obserwuj nas na Twitterze

 
Facebook