Data publikacji:

31.08.2015

Kategoria:

Podziel się:

Praktyczne warsztaty z analizy transkryptomu

warsztaty2_IMAG1448_BURST004

W ramach projektu BASTION w dniach 5-7 sierpnia oraz 14 sierpnia 2015 odbyły się praktyczne warsztaty z analizy transkryptomu (RNA-SEQ) z zastosowaniem sekwencjonowania nowej generacji przy użyciu technologii Ion Proton (Life Technologies) przeprowadzone w Katedrze i Klinice Chorób Wewnętrznych, Nadciśnienia Tętniczego i Angiologii WUM.

Szkolenie miało na celu przedstawienie zasad, metodyki i możliwości wykorzystania sekwencjonowania nowej generacji do badania sekwencji i ilości RNA przy użyciu technologii Ion Proton (Life Technologies). Uczestnicy brali udział w przygotowaniu bibliotek z próbek RNA, wzbogaceniu uzyskanej matrycy oraz przygotowaniu chipa do reakcji sekwencjonowania. Przeprowadzono również interaktywne zajęcia, na których przedstawiono podstawowe informacje dotyczące analizy transkyptomu oraz wykonano analizę danych uzyskanych podczas sekwencjonowania.

Warsztaty zostały zorganizowane przez zespół Laboratorium Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych, Nadciśnienia Tętniczego i Angiologii. W warsztatach uczestniczyli pracownicy Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Instytutu Hematologii i Transfuzjologii.

Zobacz również

YouTube

 
Obserwuj nas na Twitterze

 
Facebook