02.06.2015

BASTION zbiera książki

Zespół Projektu BASTION włączył się do akcji Wielka Zbiórka Książek, która trwała na terenie Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego do 29 maja. Zebrano pokaźną ilość książek dla dzieci w wieku 0-18 lat.

Zebrane książki zostaną przekazane do warszawskich szpitali dziecięcych, przychodni pediatrycznych i domów dziecka, w których powstaną Biblioteki Małego Pacjenta. Jedną z placówek, do której trafią książki jest Samodzielny Publiczny Dziecięcy Szpital Kliniczny naszej Uczelni mieszczący się przy ul. Marszałkowskiej i Działdowskiej.

Pragniemy by dzięki akcji:

✓każde dziecko, które zostanie przyjęte na oddział dziecięcy otrzymało książkę, którą będzie mogło zabrać do domu

✓w jak największej ilości szpitali powstawały biblioteki z wartościowymi książkami, dzięki którym dzieci i młodzież będzie mogła oderwać się choć na chwilę od choroby

✓ rozbudzić miłość do czytania i książek