Data publikacji:

16.08.2015

Kategoria:

Podziel się:

Praktyczne warsztaty z analizy eksomu

warsztaty1

W ramach projektu BASTION w dniach 30 lipca, 4 sierpnia oraz 13 sierpnia 2015 przeprowadzone zostały praktyczne warsztaty z analizy eksomu z zastosowaniem sekwencjonowania nowej generacji przy użyciu technologii Ion Proton (Life Technologies) w Katedrze i Klinice Chorób Wewnętrznych, Nadciśnienia Tętniczego i Angiologii WUM.

Szkolenie miało na celu przedstawienie zasad, metodyki i możliwości wykorzystania sekwencjonowania nowej generacji do badania całego eksomu człowieka przy użyciu technologii Ion Proton (Life Technologies). Uczestnicy brali udział w przygotowaniu reakcji sekwencjonowania ludzkiego eksomu z wykorzystaniem sond wzbogacających reakcję sekwencjonowania w obszary genomu, które kodują białka. Uczestnicy sekwencjonowali dostarczony przez siebie materiał DNA. Warsztaty obejmowały przygotowanie bibliotek z wyizolowanego DNA, wzbogacenie uzyskanej matrycy oraz przygotowanie chipa do reakcji sekwencjonowania. Przeprowadzono również interaktywne zajęcia, na których przedstawiono podstawowe informacje dotyczące analizy genomu oraz wykonano analizę danych uzyskanych podczas sekwencjonowania.

Warsztaty zostały zorganizowane przez zespół Laboratorium Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych, Nadciśnienia Tętniczego i Angiologii. W warsztatach uczestniczyli pracownicy Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Instytutu Hematologii i Transfuzjologii.

Zobacz również

YouTube

 
Obserwuj nas na Twitterze

 
Facebook