Data publikacji:

15.10.2014

Kategoria:

Tagi:

Podziel się:

Możliwość darmowego sekwencjonowania próbek dla uczestników warsztatów poświęconych wykorzystaniu technik analizy genomu w badaniach nowotworów

genome workshop

Zarejestrowani uczestnicy warsztatów poświęconych wykorzystaniu technik analizy genomu w badaniach nowotworów, który odbędzie się 28.10.2014 mają szansę na udział w ćwiczeniach praktycznych. Będą one polegać na udziale w sekwencjonowaniu próbek zgłoszonych przez samych uczestników. Część praktyczna odbędzie się w ciągu tygodnia po głównej części warsztatów. Do sekwencjonowania zostanie wykorzystana zostanie platforma NGS Illumina HiSeq 1500.

.

Bezpłatnie zapewnimy  przygotowanie odpowiednich bibliotek z przekazanego materiału, sekwencjonowanie biochemiczne oraz analizę danych, w wariantach adekwatnych do przedstawianych problemów badawczych.

Ze względu na uwarunkowania finansowe, lokalowe i sprzętowe będziemy w stanie przeanalizować ograniczoną liczbę próbek (równowartość 32 badań całego eksomu). Zarejestrowanych uczestników warsztatów zapraszamy do jak najszybszego zgłaszania własnych propozycji, czyli nadesłania krótkiego opisu (do pół strony) proponowanych badań wraz z uzasadnieniem oczekiwań.

Prosimy o  upewnienie się, że próbki są lub będą gotowe do badań w podanym terminie. Najciekawsze z propozycji zostaną zrealizowane podczas warsztatów, a zgłaszający je wezmą udział w sekwencjonowaniu.

W selekcji próbek kierować się będziemy:

  • zgodnością propozycji z tematyką warsztatów (genomika nowotworów)
  • wykonalnością (na podstawie własnego doświadczenia z techniką NGS)
  • wartością naukową

Aby jak najszerzej upowszechniać doświadczenie z NGS, w procedurze selekcji będziemy ograniczać wybór do maksimum jednego zgłoszenia z każdego ośrodka.

.

Propozycje badań proszę zgłaszać pocztą elektronicznią na adres p. Michała Gierałtowskiego michal.gieraltowski (et) wum.edu.pl do 24 października 2014 godzina 10:00 rano.

Pytania i wątpliwości proszę przekazywać bezpośrednio do p. prof. Rafała Płoskiego rploski (et) wp.pl.

Link do informacji prasowej o warsztatach.

Link do formularza zgłoszeniowego.

Zobacz również

YouTube

 
Obserwuj nas na Twitterze

 
Facebook