17 stycznia 2014 na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym odbędzie się konferencja poświęcona sposobom aplikowania o środki przeznaczone na badania biomedyczne w ramach Innovative Medicines Initiative (IMI). Konferencja połączona z praktycznymi warsztatami adresowana jest do naukowców, małych i średnich przedsiębiorstw, organizacji non profit, agencji rządowych i innych instytucji wspierających, prowadzących lub zainteresowanych uczestnictwem w projektach naukowo-badawczych.
IMI jest największym w historii projektem badawczym w obszarze biomedycznym działającym na zasadach partnerstwa publiczno-prywatnego zawartego pomiędzy Unią Europejską a przemysłem farmaceutycznym, który został utworzony w ramach 7PR.
W ramach IMI do tej pory zainwestowano około 1,5 mld euro w projekty badawcze realizowane przez partnerów publicznych i prywatnych. Kolejna tura naboru wniosków obejmująca 8 projektów zostanie opublikowana w grudniu 2013. Budżet przeznaczony na dotacje dla potencjalnych beneficjentów wynosi około 170 mln Euro.
Tematyka konferencji obejmie miedzy innymi poniższe zagadnienia: projekty w ramach konkursu 11, zasady działania IMI, tworzenie konsorcjów; konsultacja naukowa nt. priorytetów badawczych realizowanych w ramach IMI2 (w latach 2014-2024) w obszarach o największym potencjale z punktu widzenia przyszłych polskich uczestników.
Organizatorami konferencji są: Warszawski Uniwersytet Medyczny w ramach projektu BASTION, Innovative Medicines Initiative Joint Undertaking oraz Europejska Federacja Przemysłu i Stowarzyszeń Farmaceutycznych (EFPIA) wraz ze Związkiem Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych INFARMA, którego członkowie – innowacyjne firmy farmaceutyczne – opierają swój rozwój na badaniach naukowych. Z tego powodu oraz z głębokiego przeświadczenia o wartości innowacji, EFPIA i INFARMA wspierają wszelkie inicjatywy mające na celu nowe odkrycia naukowe w dziedzinie medycyny.
Honorowy patronat nad konferencją objęło Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Patronem medialnym projektu jest portal biotechnologia.pl, serwis medexpress.pl, magazyn Rynek Zdrowia oraz serwis Laborant.pl.
Konferencja odbędzie się w Auli B, Centrum Dydaktycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, 17 stycznia 2014. Konferencja rozpoczyna się o godzinie 10:00.
Konferencja będzie prowadzona w języku angielskim. Aby wziąć udział konferencji należy zgłosić swój udział wypełniając formularz.
Udział w konferencji jest bezpłatny.
….
.
Więcej na temat projektu IMI można znaleźć na stronie: www.imi.europa.eu
Kontakt: Michał Gierałtowski; michal.gieraltowski@wum.edu.pl
Zaproszenie do składania wniosków Innovative Medicines Initiative (IMI).
..
.
Patron honorowy konferencji:
.
.
Patroni medialni konferencji:
;
;
Prezentacje konferencyjne:
Sesion 1 – Chalanges for innovation in Poland- Prof. Slawomir Majewski
Session 1 – IMI prezentacja Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Session 2 – IMI overview and Call 11
Session 2 – IMI rules for participation and practical advice
Session 3 – from IMI to IMI2 Consultation
;
Materiały dodatkowe:
WHO report on priority medicines for Europe and the World 2013
IMI 11th Call for proposals 2013
IMI2 Strategic_Research_Agenda
Public-private partnerships as driving forces in the quest for innovative medicines
.
.
Galeria zdjęć: