Date of publication:

06.05.2014

Category:

Tags:

Share:

dr Beata Pyrzyńska z projektu BASTION uzyskała grant na ponad 1 mln. PLN

OPUS 6

We wtorek 6 maja 2014 Narodowe Centrum Nauki (NCN) rozstrzygnęło konkursy OPUS 6, PRELUDIUM 6 i SONATA 6. Laureatką konkursu OPUS 6, w panelu Choroby niezakaźne ludzi i zwierząt (NZ5) została dr Beata Pyrzyńska z Zakładu Immunologii Centrum Biostruktury WUM, biorąca udział w projekcie BASTION.

Dr Beata Pyrzyńska otrzyma 1 074 759 PLN na realizację projektu: Badanie wpływu szlaku AKT na ekspresję CD20 oraz działanie przeciwnowotworowe terapeutycznych przeciwciał monoklonalnych.

W Konkursie składane były wnioski na projekty badawcze, w tym finansowanie zakupu lub wytworzenia aparatury naukowo-badawczej niezbędnej do realizacji tych projektów. W panelu NZ5 do finansowania zakwalifikowano 10 wniosków. Grant dr Pyrzyńskiej jest drugim z kolei pod względem wielkości przyznanej kwoty. Dotychczas badacze zatrudnieni w ramach projektu BASTION pozyskali z grantów przyznawanych przez NCN ponad 11mln PLN.

Beata Pyrzyńska jest absolwentką Wydziału Biologii UW. Podczas studiów doktoranckich w Instytucie Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego w Warszawie odbyła staże w Instytucie Patologii Ogólnej w Perugii, we Włoszech, oraz w Narodowym Centrum Biotechnologii (CNB) w Madrycie. W roku 2000 Fundacja na Rzecz Nauki Polskiej przyznała jej stypendium dla młodych zdolnych naukowców. W roku 2002 dr Pyrzyńska wyjechała do USA na staż podoktorski w Winship Cancer Institute na Uniwersytecie Emory w Atlancie. Uzyskała również stypendia naukowe z NATO i z American Brain Tumor Association.

Więcej informacji o konkursach organizowanych przez NCN:

http://www.ncn.gov.pl/aktualnosci/2014-05-06-wyniki-konkursow

Recommended news

YouTube

 
Obserwuj nas na Twitterze

 
Facebook